Laserowe wybielanie zębów

wybielanie ikona

Laserowe wybielanie zębów w naszym gabinecie:

Metoda wybielania zębów w systemie laserowym polega na pokryciu zębów preparatem, który wchodząc w reakcję z promieniami lasera daje efekt śnieżnobiałych zębów.

Co warto wiedzieć o zabiegu wybielania zębów w Centrum Stomatologii Dentamax?

Efekt wybielania zębów utrzymuje się bardzo długo po wykonaniu zabiegu. Dodatkowo sam zabieg bezpiecznym rozwiązaniem dla Państwa zdrowia. Zabieg wybielania jest najchętniej wybierany zarówno przez samych stomatologów, jak i Pacjentów. Każdy pacjent widząc efekty jakie uzyskuje po zabiegu deklaruje pełne zadowolenie z wybielania. Dajemy gwarancję na to, że preparaty wykorzystane do zabiegu w żaden sposób nie narażą szkliwa zębów na uszkodzenia, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywane są jedynie najbezpieczniejsze metody i preparaty dostępne na rynku.

wybielanie zębów kraków

Jak wygląda wybielanie zębów w systemie laserowym w naszym gabinecie?

Stomatologia estetyczna w naszym gabinecie wkroczyła w bardzo zaawansowany poziom dzięki wyposażeniu w zaawansowany technologicznie laser do usuwania uporczywych przebarwień na zębach. Setki pacjentów potwierdzają skuteczność tej nowatorskiej metody laserowego wybielania zębów.

Dzięki zastosowaniu promieni lasera do wybielania zębów możemy przywrócić śnieżnobiały uśmiech każdej osobie borykającej się z nieznośnymi przebarwieniami i plamami na zębach. Zabieg z jego wykorzystaniem trwa około 45 minut co jest bardzo ważne w szybkim i profesjonalnym wykonaniu go.

Budowa głowicy lasera zapewnia indywidualne podejście do każdego zęba poddawanego zabiegowi laserowego wybielania zębów. Należy tutaj zaznaczyć, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny i generalnie brak jest jakichkolwiek przeciwwskazań do jego wykonania.

  • W pierwszej kolejności wymaga się od pacjenta umówienia się na bezpłatną wizytę konsultacyjną z lekarzem stomatologii estetycznej z naszego gabinetu oraz omówienie na niej przewidywanych efektów i dostosowanie ich indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dobro, komfort i zadowolenie pacjenta z przeprowadzonego zabiegu jest dla nas najważniejsze.
  • Następnie przechodzimy do właściwej wizyty i poddania się zabiegowi laserowego wybielania zębów. Lekarz estetyk nakłada na nasze zęby preparat, który wchodzi w reakcję z przebarwieniami pod wpływem promieni lasera o odpowiedniej częstotliwości powodując zanik uporczywych przebarwień. Główną zaletą tego zabiegu jest indywidualne podejście do każdego zęba z osobna.
  • Efekty wybielania zębów widoczne są tuż po zabiegu.
  • Na końcu wizyty lekarz estetyk przedstawia każdemu pacjentowi plan tzw. „białej diety”, którą powinno się przestrzegać aby nie zniszczyć efektu wybielania. Najważniejszą zasadą jest brak spożywania po zabiegu pokarmów mających główny wpływ na odbarwianie się zębów tj.: barszcz czerwony, czerwone wino, barwiące soki z zawartością substancji konserwujących itd.

O przebarwieniach widocznych na zębach:

Przebarwienia zębów, głównie przednich, stają się niejednokrotnie dla pacjentów ważnym problemem estetycznym, a nawet życiowym. Przebarwieniom mogą ulec zarówno zęby z żywą, jak i martwą miazgą. Wpływ na przebarwienia zębów ma wiele czynników wewnątrz- i zewnątrz ustrojowych. Zmiany zabarwienia mogą dotyczyć uzębienia mlecznego i stałego, mogą obejmować całe uzębienie, pewną grupę zębów lub pojedynczy ząb. W przypadku jednego zęba przyczyna jest miejscowa.

Przebarwienia zębów z żywą miazgą mają miejsce w wyniku wrodzonych wad szkliwa, jako następstwo leków pobieranych w okresie kształtowania się zębów, np. tetracyklin, lub jako następstwo chorób przebytych w tym okresie, też po doznanym urazie zęba. Skuteczność wybielania zębów z żywą miazgą jest mniejsza niż zębów leczonych kanałowo. Poza tym efekty wybielania są niekiedy tylko okresowe. Uważa się, że przebarwienie można usunąć, jeśli dotyczy ono tylko szkliwa. Wybielanie zębów z żywą miazgą jest wybielaniem stosowanym zewnętrznie i może być wykonywane przez lekarza i pacjenta. Służą do tego celu różne żele i pasty. Lekarz niekiedy zaleca odpowiednie preparaty, również w połączeniu z przygotowaniem mechanicznym w postaci mikroabrazji szkliwa. W warunkach domowych pacjent stosuje tzw. stopniowe nocne wybielanie zaleconymi preparatami z użyciem wybielających szyn nakładkowych.

Przebarwienia w przypadku zębów z martwą miazgą mogą być spowodowane zgorzelą miazgi, niekiedy lekami użytymi do leczenia lub materiałami wypełniającymi kanał korzeniowy. Wybielenie takich zębów jest możliwe, ale zęby nie mogą być osłabione wieloma wypełnieniami, a ząb należy pod¬dać kontroli radiologicznej. Poza tym pacjent powinien wiedzieć, że ząb stanie się bardziej kruchy, może też ulec tzw. resorpcji zewnętrznej, szczególnie w okolicy przyszyjkowej zęba, co czyni go podatnym na zła¬manie. Wybielanie zębów z martwą miazgą wykonuje lekarz, zakładając dany preparat do komory zęba na określony czas, niekiedy wielokrotnie. Przyspieszenie wybielania można uzyskać, stosując metodę termokatalityczną.

Jeżeli chcesz zapisać się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ skorzystaj z przycisku kontaktowego poniżej:

zadzwoń do nas

Zobacz również:

ortodoncja cyfrowa kraków
usuwanie ósemek kraków
clear aligner kraków

eksrpesowa naprawa protez kraków
higienizacja zębów kraków
stomatologia estetyczna kraków

leczenie zębów pod mikroskopem kraków
implanty zębów kraków

implantolog kraków
aparaty ortodontyczne kraków
leczenie opryszczki kraków

wybielanie zębów prevdent kraków
rentgen stomatologiczny kraków
ochraniacze na zęby kraków

leczenie zaburzeń mięśni żuchwy kraków
rehabilitacja stomatologiczna kraków
karta dużej rodziny kraków

niewidoczny aparat ortodontyczny kraków
nakładkowe wybielanie zębów kraków
Leczenie zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych i bruksizmu

dentysta krakow
laserowe wybielanie zębów kraków
leczenie uśmiechu dziąsłowego kraków

protetyk kraków
stomatologia kraków
profilaktyka stomatologiczna kraków
Wyjaśnienie nieznanych Ci pojęć znajdziesz w słowniczku

Kontakt

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax znajduję się w południowej części Krakowa, ale zapraszamy do nas serdecznie pacjentów nie tylko z Podgórza, Woli Duchackiej, Rżąki, Kurdwanowa, Piasków Nowych, Kozłówka, Prokocimia, Bieżanowa, Swoszowic, Łagiewnik, Borku Fałęckiego, Ruczaju, Płaszowa, czy też Wieliczki, Gdowa, Sułkowic, Myślenic, Skawiny i Bochni, ale też z innych rejonów miasta i regionu Zobacz jak do nas dojechać

Nie znalazłeś potrzebnych informacji?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax

ul. Nowosądecka 46, Kraków 30-683

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: 8:00 - 21:00
sobota: rejestracja telefoniczna

Rejestracja na wizytę/INFOLINIA::
+48 883 699 007

Informacje dla pacjentów z zagranicy:
+48 883 699 007

Zapoznaj się z polityką prywatności

Zapraszamy również do kontaktu poprzez nasz interaktywny czat znajdujący się w prawym dolnym rogu strony!

Sprawdź nasz fanpage na facebooku:.


Zajrzyj na nasz kanał Youtube.


Odwiedź nasz profil na ZnanyLekarz.pl.


Newsletter


Specjalna linia ambulatoryjna
(dla osób, które są już pacjentami gabinetu):
24 godziny na dobę /7 dni w tygodniu
Dogodna lokalizacja dla pacjentów z dzielnic
Wola Duchacka i Kurdwanów!