Bezbolesne leczenie próchnicy u dzieci - ICON, Ozonoterapia, Bezbarwne Lapisowanie

Ikona Radiologia

Autor: Dentamax
Data: 2016

W naszym gabinecie znajdziecie Państwo kompleksową ofertę z zakresu diagnostyki i leczenia próchnicy najnowocześniejszym urządzeniem Kavo DiagnoCam oraz możliwość wykonania zabiegu ozonoterapii i indywidualny system ICON.

Zastosowanie indywidulanego i bezpiecznego systemu ICON w leczeniu białych plam na zębach u dzieci oraz przeciwdziałanie i leczenie próchnicy:

ICON to system, dzięki któremu możemy skutecznie wyleczyć powstałe przebarwienia na zębach w wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa zębów przez bakterie próchnicotwórcze. Jednak nie tylko bakterie próchnicowe wywołują powstanie białych plam.

Przeznaczenie materiału ICON to bezinwazyjne leczenie (bez wiercenia i innych nieprzyjemnych inwazyjnych metod leczenia). Został stworzony do powstrzymywania postępów próchnicy początkowej i eliminowania białych plam. Można go stosować do leczenia zmian występujących zarówno w przestrzeniach między-zębowych, jak i na powierzchniach przedsionkowych zębów.

Białe plamy próchnicowe zauważalne są już w pierwszych etapach inwazji bakterii na naszym szkliwie, co sprawia, że nasze zęby zaczynają wyglądać nie estetycznie i tracą swój naturalny biały kolor i blask. Również po zdjęciu aparatu ortodontycznego zauważalne są białe przebarwienia na zębach, często spowodowane nie właściwym dbaniem o higienę jamy ustnej.

Czym tak właściwie jest ICON i jak wygląda skuteczne leczenie tym preparatem?

Substancja zawarta w ICON to płynny materiał akrylowy, który po nałożeniu na powierzchnię naszych zębów wchodzi w reakcję z widocznymi plamami. Przebarwienia te pod wpływem aktywnej substancji zostają usunięte z powierzchni szkliwa, co daje zadowalający i estetyczny efekt zabiegu.

Jakie zalety posiada system ICON w leczeniu wczesnej próchnicy?

Pierwsza i najważniejsza zaleta to 100% skuteczność tej innowacyjnej metody, gdyż estetyczne efekty widoczne są tuż po zabiegu. Drugą ważną zaletą jest czas leczenia, który skrócony jest tylko i wyłącznie do jednej wizyty.Co ważniejsze zabieg jest zupełnie bezbolesny, delikatny i bardzo prosty do wykonania.Należy tutaj również podkreślić bezinwazyjność tego sposobu leczenia wczesnej próchnicy, gdyż nasze zęby nie są w żaden sposób naruszane.

Efekty leczenia preparatem ICON przedstawiają poniższe zdjęcia: Drodzy pacjenci! Widoczna różnica, prawda? Efekt jest oszałamiająco skuteczny!

bezbolesne leczenie próchnicy kraków
bezbolesne lapisowanie zębów kraków

Co to jest próchnica?

Próchnica jest typowym przykładem choroby infekcyjnej, na którą narażony jest tak naprawdę każdy człowiek

Często nasze małe pociechy jeszcze bez własnych ząbków zarażają się próchnicą od swoich mam, które niewłaściwie dbają o zdrowie jamy ustnej. Oblizywanie smoczków, łyżeczek, pocałunki – to wszystko sprawia, że do jamy ustnej dziecka przedostają się wraz ze śliną złośliwe bakterie, które wytwarzają szkodliwe kwasy co powoduje demineralizację a później wpływa destrukcyjnie na szkliwo i zębinę. Nieleczona próchnica ząbków mlecznych u dzieci skutkuje przejściem w próchnicę zębów stałych. Dzieje się to za sprawą tego, że ząbki mleczne są wciąż obecne w jamie ustnej dziecka. Tutaj należy ogłosić apel do rodziców. Rodzice pamiętajcie, że szkodliwe działanie próchnicy skupia się głównie na dzieciach i młodzieży.

Dlaczego próchnica najczęściej występuje u dzieci i młodzieży?

Szkliwo zębów u naszych pociech jest bardzo cienkie i proces mineralizacji nie został w pełni zakończony, a przecież próchnica niszczy mineralną strukturę zębów. Z uwagi na to, że nasz gabinet został wyposażony w urządzenie do walki z próchnicą a mianowicie profesjonalny sprzęt DIAGNOcam, który łączy w sobie wiele możliwych płaszczyzn wykrywania próchnicy z idealnym i przede wszystkim pewnym uwidocznieniem na ekranie monitora stopnia zajęcia zębów przez próchnicę. Co ważniejsze dzieje się to bez udziału promieni rentgenowskich. Sprawia to, że nasz sprzęt jest całkowicie bezpieczny, zarówno dla dzieci jak i kobiet w ciąży!

Jak przebiega leczenie próchnicy?

Na przestrzeni wielu lat leczenie próchnicy uległo znacznej zmianie. Obecnie uważa się, że opracowanie i wypełnienie ubytku spowodowanego próchnicą to ostateczna forma walki z tą chorobą. Największy nacisk kładziemy w tym momencie na zatrzymanie procesu próchnicowego. Ten proces jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki eliminacji płytki nazębnej. Jednak należy tutaj szczególnie zaznaczyć bardzo ważną rolę pacjenta w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej.

  1. Pierwszy etap leczenia to przedstawienie instruktażu higieny jamy ustnej i właściwa motywacja pacjenta do utrzymania należytej higieny jamy ustnej. Wypełnienia o których wcześniej wspominaliśmy nie leczą próchnicy, tylko zapobiegają dalszym spustoszeniom w naszej jamie ustnej!
  2. Drugi etap leczenia to leczenie ubytków próchnicowych a mianowicie:
  • re-mineralizacja zębów – metoda stosowana wyłącznie w początkowej fazie próchnicy gdy widocznie są plamy próchnicowe - proces ten hamuje dalszy postęp choroby
  • opracowanie i wypełnienie ubytku – stosujemy gdy nie ma już możliwości zastosowania re-mineralizacji, czyli występuje ubytek (utrata tkanki zęba).
leczenie próchnicy kraków
Ubytek spowodowany próchnicą

Wykrywanie próchnicy urządzeniem DiagnoCam:

DIAGNOcam został stworzony w taki sposób aby jak najszybciej przedstawić nam pełen obraz struktury zębów i ich ewentualnych pęknięć a także ułatwia wykrywanie próchnicy w częściach zaatakowanych przez próchnicę lub gładkich, statycznych i zgryzowych oraz diagnozowanie próchnicy wtórnej. Po skończonym badaniu DIAGNOcam drukuje nam wynik, na którym rodzic jest w stanie odczytać komunikat o obecności próchnicy na ząbkach swojej małej pociechy. Wydruk zawiera również bardzo ważne informacje na temat skali i zakresie leczenia, jakie powinno się niezwłocznie wykonać w przypadku pozytywnego wyniku na obecność próchnicy. Dlatego jeżeli zależy Państwu na właściwym zdrowiu jamy ustnej Waszych pociech i Państwa, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu.

Zobacz również:

ortodoncja cyfrowa kraków
usuwanie ósemek kraków
clear aligner kraków

eksrpesowa naprawa protez kraków
higienizacja zębów kraków
stomatologia estetyczna kraków

leczenie zębów pod mikroskopem kraków
implanty zębów kraków

implantolog kraków
aparaty ortodontyczne kraków
leczenie opryszczki kraków

wybielanie zębów prevdent kraków
rentgen stomatologiczny kraków
ochraniacze na zęby kraków

leczenie zaburzeń mięśni żuchwy kraków
rehabilitacja stomatologiczna kraków
karta dużej rodziny kraków

niewidoczny aparat ortodontyczny kraków
nakładkowe wybielanie zębów kraków
Leczenie zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych i bruksizmu

dentysta krakow
laserowe wybielanie zębów kraków
leczenie uśmiechu dziąsłowego kraków

protetyk kraków
stomatologia kraków
profilaktyka stomatologiczna kraków
Wyjaśnienie nieznanych Ci pojęć znajdziesz w słowniczku

Kontakt

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax znajduję się w południowej części Krakowa, ale zapraszamy do nas serdecznie pacjentów nie tylko z Podgórza, Woli Duchackiej, Rżąki, Kurdwanowa, Piasków Nowych, Kozłówka, Prokocimia, Bieżanowa, Swoszowic, Łagiewnik, Borku Fałęckiego, Ruczaju, Płaszowa, czy też Wieliczki, Gdowa, Sułkowic, Myślenic, Skawiny i Bochni, ale też z innych rejonów miasta i regionu Zobacz jak do nas dojechać

Nie znalazłeś potrzebnych informacji?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax

ul. Nowosądecka 46, Kraków 30-683

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: 8:00 - 21:00
sobota: 9:00 - 15:00

Rejestracja na wizytę/INFOLINIA::
+48 883 699 007

Informacje dla pacjentów z zagranicy:
+48 883 699 007

Zapoznaj się z polityką prywatności

Zapraszamy również do kontaktu poprzez nasz interaktywny czat znajdujący się w prawym dolnym rogu strony!

Sprawdź nasz fanpage na facebooku:.


Zajrzyj na nasz kanał Youtube.


Odwiedź nasz profil na ZnanyLekarz.pl.


Newsletter


Specjalna linia ambulatoryjna
(dla osób, które są już pacjentami gabinetu):
24 godziny na dobę /7 dni w tygodniu
Dogodna lokalizacja dla pacjentów z dzielnic
Wola Duchacka i Kurdwanów!