Co zrobić po utracie zęba

Czasem na skutek urazu podczas sportu lub wypadku mogą ucierpieć także zęby. Zdarzają się pęknięcia, złamania, przemieszczenie lub zwichnięcie (wybicie) zęba. Aby zabezpieczyć taki ząb niezbędna jest pilna pomoc dentysty. Możemy w ten sposób uniknąć wielu powikłań po urazie zęba a nawet zapobiec jego utracie.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi zabezpieczające i zaopatrujące ząb po urazie. Przeprowadzamy pierwszą pomoc, odbudowę złamanych framentów czy unieruchomienie (szynowanie) w przypadku konieczności stabilizacji zębów.

BARDZO WAŻNE – PAMIĘTAJ

Jeśli zdarzyło się że w wyniku urazu cały ząb wypadł (wybił się) należy zawsze spróbować go znaleźć i zabrać ze sobą jak najszybciej do gabinetu. W niektórych przypadkach istnieje możliwość ponownego wstawienia własnego zęba do łuku (reimplantacja).

Ząb wstępnie oczyszczony delikatnym strumieniem wody lub soli fizjologicznej (nie dotykać bezpośrednio korzenia) przewozimy w pojemniku z solą fizjologiczną, płynem do soczewek lub zwykłym mlekiem spożywczym. Nie należy przewozić go na sucho.

Kontakt

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax znajduję się w południowej części Krakowa, ale zapraszamy do nas serdecznie pacjentów nie tylko z Podgórza, Woli Duchackiej, Rżąki, Kurdwanowa, Piasków Nowych, Kozłówka, Prokocimia, Bieżanowa, Swoszowic, Łagiewnik, Borku Fałęckiego, Ruczaju, Płaszowa, czy też Wieliczki, Gdowa, Sułkowic, Myślenic, Skawiny i Bochni, ale też z innych rejonów miasta i regionu Zobacz jak do nas dojechać

Nie znalazłeś potrzebnych informacji?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax

ul. Nowosądecka 46, Kraków 30-683

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: 8:00 - 21:00
sobota: rejestracja telefoniczna

Rejestracja na wizytę/INFOLINIA::
+48 883 699 007

Informacje dla pacjentów z zagranicy:
+48 883 699 007

Zapoznaj się z polityką prywatności

Zapraszamy również do kontaktu poprzez nasz interaktywny czat znajdujący się w prawym dolnym rogu strony!

Sprawdź nasz fanpage na facebooku:.


Zajrzyj na nasz kanał Youtube.


Odwiedź nasz profil na ZnanyLekarz.pl.


Newsletter


Specjalna linia ambulatoryjna
(dla osób, które są już pacjentami gabinetu):
24 godziny na dobę /7 dni w tygodniu
Dogodna lokalizacja dla pacjentów z dzielnic
Wola Duchacka i Kurdwanów!