Stomatologia dziecięca

Ikona Stomatologia dziecięca

Autor: Dentamax
Data: 2016

Każdy rodzic zastanawia się, kiedy przyjść pierwszy raz ze swoim dzieckiem do gabinetu stomatologicznego – z naszego doświadczenia podpowiadamy, że powinno to być między 2-gim a 3-cim rokiem życia dziecka. W tym wieku w większości przypadków dzieci nie mają jeszcze zmian próchnicowych lub zmiany te są we wczesnym stadium.

W gabinecie Dentamax stosujemy indywidualnie opracowany program wizyt adaptacyjno-profilaktycznych, nakierowanych na współpracę dziecko->gabinet->rodzic, bo rodzice odgrywają szczególną rolę w codziennej profilaktyce jamy ustnej.

Wizyta adaptacyjna w gabinecie Dentamax przebiega w następujący sposób:

 1. Badamy stan uzębienia dziecka – zaawansowanym technologicznie laserem diagnostycznym DIAGNOcam.
 2. Przedstawiamy instruktaż higieny jamy ustnej dla dziecka i Rodzica.
 3. Dobieramy indywidualne zabiegi profilaktyczno- lecznicze.
 4. Nasz mały pacjent po skończonej wizycie otrzymuje nagrodę "Dzielnego Pacjenta" za odwagę.
 5. Rodzice otrzymują od nas wskazania dotyczące codziennej profilaktyki jamy ustnej oraz przyszłych wizyt kontrolnych.

Zęby mleczne odpowiedzialne są za prawidłowy rozwój narządu żucia, kości szczęk i aparatu mowy – dlatego leczenie zębów mlecznych jest wskazaniem u każdego dziecka.

Informacje dla Rodziców:

Każdy rodzic zastanawia się, kiedy przyjść pierwszy raz ze swoim dzieckiem do gabinetu stomatologicznego – z naszego doświadczenia podpowiadamy, że powinno to być między 2-gim a 3-cim rokiem życia dziecka. W tym wieku w większości przypadków dzieci nie mają jeszcze zmian próchnicowych lub zmiany te są we wczesnym stadium.

W gabinecie Dentamax stosujemy indywidualnie opracowany program wizyt adaptacyjno-profilaktycznych, nakierowanych na współpracę dziecko->gabinet->rodzic, bo rodzice odgrywają szczególną rolę w codziennej profilaktyce jamy ustnej.

Przede wszystkim liczy się dla nas komfort małego pacjenta, dlatego nasz gabinet jest w pełni wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i nieinwazyjne systemy leczenia zębów mlecznych u dzieci.

To wszystko możemy zagwarantować dzięki najnowocześniejszym urządzeniom, które posiadamy w gabinecie:

 • Laser Diagnostyczny DIAGNOcam to laser diagnostyczny, który pokazuje nam obraz zębów w jamie ustnej na ekranie monitora, wykrywa on obecność próchnicy na powierzchni zębów, powierzchniach stycznych i pod istniejącymi już wypełnieniami. Badanie tym urządzeniem jest NIEINWAZYJNE (BEZ RVG), BEZBOLESNE, BEZSTRESOWE a nawet bardzo przyjemne! :)
 • System leczenia zmian próchnicowych ICON to nowatorskie leczenie, dzięki któremu możemy w bezbolesny i bezinwazyjny sposób zapobiec rozprzestrzenianiu się próchnicy na powierzchni małych zębów dziecka. Co ważniejsze przeprowadza się to bez znieczulenia! Preparat punktowo nałożony na miejsca zajęte próchnicą od razu zaczyna zapobiegać rozchodzeniu się bakterii próchnicotwórczych po powierzchni małych ząbków dziecka.
 • KAVO HEAL OZONE - Ozonoterapia w przeciwdziałaniu wczesnej próchnicy jest innowacyjnym rozwiązaniem w walce z próchnicą. Ozon jako gaz posiada właściwości bakteriobójcze oraz idealnie dociera do każdego miejsca w obrębie zęba dziecka. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie do usuwania bakterii z ubytków próchnicowych w zębach naszej małej pociechy. Do podawania tego typu gazu używamy urządzenia Kavo HealOzone. Dodatkową pomocną informacją jest to, że ozonem leczy się zapalenia dziąseł i przyzębia a także hamuje nadmierne krwawienie dziąseł oraz zmniejsza powstałe obrzęki.
 • Jakie zabiegi możemy zaproponować aby przeciwdziałać rozwojowi próchnicy?

 • Zabieg Lakowania zębów – profilaktyczny zabieg wykonywany przez naszych lekarzy, który zabezpiecza zęby małego pacjenta przed rozwojem bakterii, które wytwarzają próchnicę w zębach trzonowych i przedtrzonowych. Zabieg zabezpiecza również bruzdy zębowe przed pojawieniem się na nich bakterii próchnicotwórczych.
 • Zabieg Lapisowania zębów – w czasie gdy zęby mleczne zostaną w bardzo dużym stopniu zaatakowane przez bakterie próchnicotwórcze i nie ma możliwości wypełnienia ich LAKIEM istnieje potrzeba ich zaimpregnowania(lapisowania) przed dalszym powodowaniem spustoszenia przez próchnicę. W czasie tego zabiegu gdy lekarz stwierdzi zbyt duży stan zmiękczenia tkanki zęba, poddaje zęby działaniu substancji zwanej azotanem srebra (AgNO3 ). Dzięki zastosowaniu tej substancji tkanka zęba utwardza się i proces próchnicotwórczy zostaje zahamowany. W przypadku zastosowania Lapisowania nie musimy w dalszej konieczności usuwać mleczaków(co wiązałoby się z bólem) tylko zęby mleczne naszego dziecka mogą spokojnie czekać na ukazanie się zębów stałych. Jest to o tyle istotne, bo zapobiega powstawaniu wad zgryzu u dzieci z problemem próchnicy na mleczakach.
 • Zabieg lakierowania – fluoryzacji zębów mlecznych - głównym komponentem tego zabiegu jest Fluor (F), który odpowiada za siłę szkliwa zębów, działa również ochronnie przed atakiem bakterii próchnicotwórczych. W czasie zabiegu ząbki mleczne naszego dziecka są pokrywane lakierem z fluorem.
 • Leczenie pierwszych zębów dzieci czyli mleczaków - głównym powodem dla którego leczymy zęby mleczne dzieci jest powstawanie w nich ubytków często spowodowanych przez bakterie próchnicowe. Jak wyżej wspomnieliśmy nie leczona próchnica mleczaków może doprowadzić do koniecznego ich wyrwania co wiązało by się z nieprzyjemnym odczuciem dla dziecka. Dlatego w naszym gabinecie stosujemy kolorowe wypełnienia. Jest to o tyle fajne, że dajemy dziecku możliwość wybrania koloru takiego wypełnienia.
 • Jesteśmy po to aby jak najlepiej pomóc Państwu zatroszczyć się o zdrowie jamy ustnej dziecka a zapewnia nam to najnowocześniejszy program profilaktyczno-leczniczy, który jest ukierunkowany na profilaktykę i wczesne leczenie zmian próchnicowych u dzieci. Jest to bardzo ważne! Dlatego zapewniamy wszystkich Państwa, że warto skorzystać z naszego programu profilaktyczno- leczniczego, gdyż możemy zadbać o zdrowie jamy ustnej Państwa pociechy bez bólu i stresu!

  Zobacz również:

  implanty kraków
  wybielanie zębów kraków
  leczenie próchnicy kraków

  profilaktyka zębów kraków
  usuwanie ósemek kraków
  botox kraków

  leczenie zębów pod mikroskopem kraków
  usuwanie zębów kraków

  protetyka kraków
  aparaty ortodontyczne kraków
  laseroterapia kraków

  dentysta dla dzieci kraków
  zdjęcia zębów kraków
  periodontologia kraków

  botox kraków
  higienizacja kraków
  ekspresowa naprawa protez kraków

  niewidoczny aparat ortodontyczny kraków
  Leczenie zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych i bruksizmu

  dentysta krakow
  karta dużej rodziny kraków
  Wyjaśnienie nieznanych Ci pojęć znajdziesz w słowniczku

  Kontakt

  Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax znajduję się w południowej części Krakowa, ale zapraszamy do nas serdecznie pacjentów nie tylko z Podgórza, Woli Duchackiej, Rżąki, Kurdwanowa, Piasków Nowych, Kozłówka, Prokocimia, Bieżanowa, Swoszowic, Łagiewnik, Borku Fałęckiego, Ruczaju, Płaszowa, czy też Wieliczki, Gdowa, Sułkowic, Myślenic, Skawiny i Bochni, ale też z innych rejonów miasta i regionu Zobacz jak do nas dojechać

  Nie znalazłeś potrzebnych informacji?
  Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

  Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentamax

  ul. Nowosądecka 46, Kraków 30-683

  Godziny otwarcia:
  od poniedziałku do piątku: 8:00 - 21:00
  sobota: 9:00 - 15:00

  Rejestracja na wizytę/INFOLINIA::
  +48 883 699 007

  Informacje dla pacjentów z zagranicy:
  +48 883 699 007

  Zapoznaj się z polityką prywatności

  Zapraszamy również do kontaktu poprzez nasz interaktywny czat znajdujący się w prawym dolnym rogu strony!

  Sprawdź nasz fanpage na facebooku:.


  Zajrzyj na nasz kanał Youtube.


  Odwiedź nasz profil na ZnanyLekarz.pl.


  Newsletter


  Specjalna linia ambulatoryjna
  (dla osób, które są już pacjentami gabinetu):
  24 godziny na dobę /7 dni w tygodniu
  Dogodna lokalizacja dla pacjentów z dzielnic
  Wola Duchacka i Kurdwanów!