Ortodoncja

Ikona Protetyka

Autor: Dentamax
Data: 2016

Nie zawsze nasze zęby są tak równe jak byśmy sobie wymarzyli. Nasi lekarze pomogą Państwu dobrać najbardziej skuteczną metodę poprawy układu zębów z zachowaniem odpowiednich proporcji twarzy. Szczególną uwagę rodziców chcemy zwrócić na konieczność wizyt kontrolnych u ortodonty dzieci w 7 roku życia- lekarz ortodonta ocenia na podstawie położenia pierwszych trzonowych zębów stałych oraz zębów siecznych, czy jest obecna wada zgryzu i czy ona kwalifikuje się do wczesnego leczenia ortodontycznego. Wczesne rozpoczęcie leczenia zapewnia długotrwałe wyniki i trwa krócej.

Oferujemy Państwu:

  • mini implanty ortodontyczne
  • aparaty stałe
  • aparaty ruchome

Ortodoncja jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo- twarzowych u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Leczenie może wpływać nie tylko na poprawę warunków zgryzowych, a także na delikatną zmianę ułożenia warg, policzków oraz zmianę proporcję nosowego do szczękowego odcinka twarzy. Leczenie ortodontyczne nie wpłynie natomiast na zmianę rysy twarzy, taki efekt można uzyskać tylko leczeniem chirurgicznym.

Dzisiejsze możliwości ortodoncji pozwalają na leczenie prawie w każdym wieku. Od najmłodszych lat można zacząć leczyć zgryzy głębokie oraz zgryzy krzyżowe. Należy także zapobiegać złym nawykom, które mogą powodować zły zgryz. Niepodjęcie leczenia może skutkować znacznym pogarszaniem się wad wraz z wiekiem, a także pogorszyć estetykę twarzy. W naszym gabinecie zajmujemy się edukacją rodziców i dzieci odnośnie złych nawyków, a także pomagamy w zapobieganiu powstawania takich wad. Zajmiemy się także profesjonalnym leczeniem wad, które już się ujawniły.

U dorosłych leczenie ortodontyczne może budzić duże wątpliwości. Obecnie jesteśmy w stanie wyleczyć znaczną większość wad bez pomocy leczenia chirurgicznego. Leczenie odbywa się za pomocą aparatów stałych. Przez przyłożenie niewielkich sił, podczas terapii dochodzi do zmiany położenia zębów, dzięki czemu można uzyskać prawidłowe stosunki międzyzębowe. Spowoduje to poprawę funkcji żucia, często także ułatwi higienę, a przede wszystkim zapewni każdemu piękny uśmiech. Na konsultacji pomożemy państwu zrozumieć istotę leczenia, wytłumaczymy na czym będzie ono polegać, a także razem z pacjentem opracujemy możliwy plan leczenia odpowiedni dla indywidualnych warunków zgryzowych, które panują w jamie ustnej pacjenta. Dla pacjentów, którzy boją się niekorzystnej estetyki w trakcie leczenia oferujemy aparaty estetyczne, które są prawie niewidoczne. Zapewniają one duży komfort estetyczny, a także psychiczny dla pacjenta.

Zobacz również:

implanty kraków
wybielanie zębów kraków
leczenie próchnicy kraków

profilaktyka zębów kraków
usuwanie ósemek kraków
botox kraków

leczenie zębów pod mikroskopem kraków
usuwanie zębów kraków

protetyka kraków
aparaty ortodontyczne kraków
laseroterapia kraków

dentysta dla dzieci kraków
zdjęcia zębów kraków
periodontologia kraków

botox kraków
higienizacja kraków
ekspresowa naprawa protez kraków

niewidoczny aparat ortodontyczny kraków
Leczenie zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych i bruksizmu

dentysta krakow
karta dużej rodziny kraków
Wyjaśnienie nieznanych Ci pojęć znajdziesz w słowniczku

Kontakt

Nasze Specjalistyczne Centrum Dentamax znajduję się w południowej części Krakowa, ale zapraszamy do nas serdecznie pacjentów nie tylko z Podgórza, Woli Duchackiej, Rżąki, Kurdwanowa, Piasków Nowych, Kozłówka, Prokocimia, Bieżanowa, Swoszowic, Łagiewnik, Borku Fałęckiego, Ruczaju, Płaszowa, czy też Wieliczki, Gdowa, Sułkowic, Myślenic, Skawiny i Bochni, ale też z innych rejonów miasta i regionu Zobacz jak do nas dojechać

Nie znalazłeś potrzebnych informacji?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Dentamax Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii

ul. Nowosądecka 46, Kraków 30-683

Recepcja:
+48 883 699 007

Konsultant dla pacjentów z zagranicy:

Zapoznaj się z polityką prywatności

Zapraszamy również do kontaktu poprzez nasz interaktywny czat znajdujący się w prawym dolnym rogu strony!


Odwiedź nasz profil na Twitterze.

Zajrzyj na nasz kanał Youtube.

Sprawdź nasze konto google+.

Odwiedź nasz profil na ZnanyLekarz.pl.

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: 8 - 21
sobota: 9 - 15

Newsletter


Specjalna linia ambulatoryjna
(dla osób, które są już pacjentami gabinetu):
24 godziny na dobę /7 dni w tygodniu
Dogodna lokalizacja dla pacjentów z dzielnic
Wola Duchacka i Kurdwanów!